Війна за справедливість: у селі Кузьмин Красилівського району люди повстали проти орендаря місцевого ставу.
Війна за справедливість: у селі Кузьмин Красилівського району люди повстали проти орендаря місцевого ставу. Кажуть, останній, роками користуючись найбільшою в області водоймою і заробляючи мільйони, платить за неї копійки. За майже 800 гектарів цьогоріч, до прикладу, віддав 92 тисячі гривень. А мав би поповнити бюджет майже на півтора мільйони, каже сільський голова. І додає, це – не єдині претензії села до орендаря водойми. Не маючи жодних дозволів, той щорічно спускає її спускає, через що у криницях зникає вода. А ще – користується не своїми гідротехнічними спорудами, не пускає людей рибалити та й, взагалі – робить, що хоче.
Конфлікт – селяни – орендар ставу – розпочався ще в вересні місяці. Тоді, кажуть місцеві, зібралися, аби попросити пана не спускати воду. Останній прохання почув і забув. Тож, в криницях почала зникати вода.
Дещо пізніше ситуація загострилась. Цьогоріч при спуску води на дамбі зірвало шлюзи. Гідротехнічна споруда не витримала напору води, бо роками не ремонтується, каже сільський голова. І додає, їх орендар – знаний на всю область «Хмельницькрибгосп» ледве не спричинив екологічної катастрофи.
Ставок, яким користується підприємство ще з 2000 року – найбільший в області. Крім того, водойма– об’єкт природно-заповідного фонду, бо є орнітологічним заказником місцевого значення. На таких, здається, за законом, взагалі господарську діяльність проводити не можна. Та й робити будь що без відповідного на те дозволу– злочин. Хоча, здається, «Хмельницькрибгоспу» те не стосується, каже сільський голова. Адже, мало того, що на водоймі роблять що хочуть – ще й не хочуть платити за користування землею.
За майже 800 гектарів орендованих земель цьогоріч до сільського бюджету надійшло лише 92 тисячі гривень. Зважаючи на суму боргу, місцева влада уже звернулася до правоохоронних органів. Наразі чекають результату.
Сільський голова додає, несплата коштів та спуск води – не єдині прогріхи орендаря водойми. Коли почали розбиратися – що, коли і кому давали попередники, віднайшли неочікуваний документ. Переконує, гідротехнічні споруди за ним – не приватні, а комунальні – і досі перебувають у власності територіальної громади Кузьмина. Звідки «Хмельницькрибгосп» взяв інші, за яким 52 об’єкти належать йому, владі населеного пункту залишається лише здогадуватись.
Сільський голова додає, аби розібратись і в цьому питанні також будуть звертатись до правоохоронців. А поки власними силами та коштом у Кузьмині уже почали ремонтувати гідротехнічну споруду. Місцеві кажуть, коли закінчать – виставлять тут свою охорону. Орендаря до водойми допускати не будуть. Чекатимуть об’єктивного висновку правоохоронців, до нього самотужки наводитимуть порядок на власній землі.
http://news.tv7plus.com/tv7/viyna-za-spravedlivist-u-seli-kuzmin-krasilivskogo-rayonu-lyudi-povstali-proti-orendarya-mistsevogo-stavu/